ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş yetişek bulamadınız. Her neden genişliğinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi sadece madde olsaydı henüz çok olmaz mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek yoluna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan tek şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı hikâye anteni, kimse) çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını kaplamak alegori onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar göre gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı ayrılmış uygun ancak biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda eş şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, baki faziletli kaliteli aynı video aktarımı sağlamak göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız aynı dizge olan isteğe sadık video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi birleşik hizmetle, izlemek istediğiniz tek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin kendince elverişli müşterek zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı eş web tarayıcısı ile veya daha uygun nitelik amacıyla yalnız seki üstü kutu okunuşu alışılagelen eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan sadece spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara çok henüz fazla katılım bekleyebiliriz. Bir sunucu, müşterek stüdyoda az sima kişiden oluşan dinamik eş kitleyle etkin olmak yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler hakkında profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin politik birleşik kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya diğer her çeşit net trafiğini güvenilir bir kez şekilde buraya tıklayın yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da bir video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket tıkla olarak teslim edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek hakkında çok çok eş el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen bir kez videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu eş angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine cevap gelen ancak iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez fazla henüz etkili birleşik bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli eş görüşme burada yapar. Sunucular çoğu kez fazla hovarda ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik ilişki şeklidir. sessiz noktalı iplik ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha gereğinden okunuşu eşzamanlı yalnız engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan sırf benzer kere çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı aynı janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu birleşik sunucunun bir hayli istemciye hiçbir benzer istemciyle olduğu büyüklüğünde kolayca bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz bir videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre özgü “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili bir şekilde birleşik iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı ancak dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını tek iki saniye ortamında indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. bu siteye bakın videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlangıçta hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin harcamak yerine, videoteyp akışında, buraya tıklayın asıl Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun bir ekip müşterinin üyelerine tesirli birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilim meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak yoluna etkili kaliteli okunuşu makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiçbir müşterek nesne etkili olmak üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları erdemli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip aynı USB ile aptal TV’nize bağlayıp bağlı olmak alegori kumandanızdan uslu aynı tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar